• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Цивільний захист в ЗДО

Пріоритетним завданням системи дошкільної освіти є охорона життя, збереження та зміцнення здоров'я дошкільників, тому що, на наше глибоке переконання, вберегти дитину від негараздів - це значить закласти фундамент для її здорового розвитку, допомогти жити повноцінно і щасливо.

Організаційна структура цивільного захисту в ЗДО «Віночок» будується за принципами, що діють на всіх об'єктах господарського комплексу, але з урахуванням специфіки ЗДО.

Метою цивільного захисту закладу є завчасна підготовка об'єкта до захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, зниження втрат, створення умов для підвищення стійкості роботи закладу, своєчасного проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.

Головним завданням цивільного захисту ЗДО є:

– забезпечення готовності до проведення заходів щодо захисту дітей та працівників ЗДО при будь – яких надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру;

– поліпшення в дошкільному закладі якості освітньо-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки і захисту життя в надзвичайних ситуаціях;

– удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічних працівників дошкільної установи із питань захисту і дій в умовах надзвичайних ситуацій;

– пропаганда кращого педагогічного досвіду з проблем виховання і організації заходів щодо попередження і реагування на надзвичайні ситуації.

Нормативно – правові документи

Відповідно до чинного законодавства, в навчальних закладах України цивільний захист – постійна і обов’язкова складова управлінської діяльності керівника. Нормативні документи вимагають від керівника дошкільної установи постійної готовності функціонування об’єкта в умовах надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру, підвищення якості навчання з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Керівник нашої дошкільної установи керується наступними нормативно – правовими актами у сфері цивільного захисту:

- Кодекс цивільного захисту України;

- постанова Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 року № 841 «Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій»;

- постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях»;

- постанова Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 року № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту»;

- наказ МВС України від 30.12.2014 року № 1417 «Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні»; - наказ МОН України від 21.11.2016 року № 1400 «Про затвердження Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2016 року № 1623/29753);

- наказ ДСНС України від 12.07.2016 року № 335 «Про затвердження Примірного переліку документів з питань цивільного захисту, що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання»;

Заходи з цивільного захисту у закладі дошкільної освіти

Згідно зі статтею 3 Конституції України життя і здоров’я людини, честь і гідність, недоторканість і безпека є найвищими соціальними цінностями, за забезпечення яких держава відповідає перед нею. Безпека людини і навколишнього середовища, їх захищеність від впливу шкідливих техногенних, природних, екологічних і соціальних факторів є неодмінною умовою розвитку суспільства

Основними положеннями Цивільного захисту освітньої галузі вважається забезпечення її готовності до дій в умовах загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та в умовах можливих терористичних проявів, організоване переведення системи цивільної оборони з мирного на воєнний стан і стійке управління під час виконання завдань цивільної оборони.

Цивільний захист – це система заходів з підготовки до захисту населення, матеріальних та культурних цінностей на території України від небезпеки, що виникає під час проведення військових дій, природних катаклізмів або внаслідок цих дій.

Керівником закладу дошкільної освіти:

· сформований та затверджений склад штабу цивільного захисту;

· розроблений план першочергових заходів (реагування) у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій;

· перевірений стан засобів протипожежного захисту, зв`язку, обладнання та інвентарю, евакуаційні шляхи та виходи, електрообладнання, вентиляцію, опалення, тепломережу закладу;

· наявність та забезпечена аптечки першої медичної допомоги

Заходи з цивільного захисту з працівниками дошкільного закладу:

· опрацьовані «Інструкції з охорони життя і здоров’я дітей»;

· проведений цільовий інструктаж «Дії під час арт-обстрілу та авіа- ударів»

· проведене тренування з відпрацювання дій дітей та працівників у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій;

· повторно опрацьований «План евакуації групи при пожежі» та алгоритм дій.

Навчальні заходи для дітей:

· заняття та бесіди з ОБЖ ;

· читання та обговорення художніх творів з відповідної теми;

· роботу "Школи безпеки" (гра-евакуація з приміщення дитячого садка);

· тренувальні ігри з дітьми: "Біжіть до мене", "Бігай, гуляй за сигналом лягай";

· розглядання та обговорення плакатів з цивільної оборони;

· сюжетно — ролева гра "Рятувальники";

· дитячі малюнки "Правила знай – небезпеку оминай"

Сімейний план дій при надзвичайному стані

У сім’ї потрібно розробити план дій при надзвичайному стані. В усіх членів сім’ї мають бути номери телефонів, адреси електронної пошти, один одного для термінового зв’язку.

Ці ж номери і адреси мають бути в учителів школи, де вчаться ваші діти,вихователів, на роботі, у ваших родичів і близьких знайомих тощо.

Необхідно домовитися про те, кому дзвонити в екстреній ситуації. Краще всього вибрати родича, що живе в іншому кінці міста, тому що при теракті або при лиху в районі часто уривається зв’язок, внаслідок чого додзвонитися один до одного неможливо.

Родичеві, що живе в іншому районі, у разі лиха потрібно повідомити, де ви знаходитеся, чи все з вами в порядку.

Він передасть це членам вашої сім’ї. Також необхідно призначити місце зустрічі, де ви зможете зустрітися з членами вашої сім’ї в екстреній ситуації. У разі евакуації, обов’язково візьміть з собою ваш набір предметів першої необхідності та документи.

Поведінка в натовпі

Терористи часто вибирають для атак місця масового скупчення народу. Окрім власне вражаючого чинника терористичного акту, люди гинуть і отримують травми ще і в результаті тисняви, що виникла внаслідок паніки. Тому необхідно пам’ятати наступні правила поведінки в натовпі:

- Виберіть найбільш безпечне місце.

- Воно має бути якнайдалі від середини натовпу, трибун, сміттєвих контейнерів, ящиків, залишених пакетів і сумок, скляних вітрин, парканів і огорож.

- У разі виникнення паніки обов’язково зніміть з себе краватку, шарф.

- При тисняві потрібно звільнити руки від усіх предметів, зігнути їх в ліктях, застебнути одяг на усі гудзики.

- Не можна хапатися за дерева, стовпи, огорожу.

- Потрібно старатися усіма силами утриматися на ногах.

- У разі падіння необхідно згорнутися клубком на боці, різко підтягнути ноги, і постаратися піднятися по ходу руху натовпу.

- Не привертайте до себе увагу провокуючими висловлюваннями і викрикуванням гасел.

- Не наближайтеся до агресивно налаштованих осіб і груп осіб.

- Не втручайтеся в сутички, що відбуваються.

- Постарайтеся покинути натовп.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

При виникненні паніки намагайтеся зберігати спокій і здатність реально оцінювати ситуацію.

Евакуація

Евакуація — комплекс заходів щодо організованого вивезення (виведення) населення з районів (місць), зон можливого впливу наслідків надзвичайних ситуацій і розміщення його у безпечних районах (місцях) у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю людей.

Загальна евакуація — комплекс заходів, що здійснюються для всіх категорій населення в окремих регіонах держави. Проводиться шляхом вивезення основної частини населення з міст і небезпечних районів усіма видами наявних транспортних засобів на відповідній адміністративній території та виведення найбільш витривалої його частини пішки.

Повідомлення про евакуацію може надійти не лише у разі виявлення вибухового пристрою і ліквідації наслідків здійсненого терористичного акту, але і при пожежі, стихійному лихові, воєнних діях, тощо. Отримавши повідомлення від представників влади або правоохоронних органів про початок евакуації, зберігайте спокій і чітко виконуйте їх команди.

Якщо ви знаходитеся в квартирі, виконайте наступні дії:

- Візьміть особисті документи, гроші і цінності.

- Відключіть електрику, воду і газ.

- Надайте допомогу в евакуації літнім і важко хворим людям.

- Обов’язково закрийте вхідні двері на замок — це захистить квартиру від можливого проникнення мародерів.

- Не допускайте паніки, істерик і поспіху. Приміщення залишайте організовано.

- Повертайтеся в покинуте приміщення тільки після дозволу відповідальних осіб. Пам’ятайте, що від узгодженості і чіткості ваших дій залежатиме життя і здоров’я багатьох людей.

Тривожна валіза - узагальнена назва базового набору речей, які можуть знадобитися в екстреній ситуації. Він потрібний для того, щоб не витрачати час на збір у разі оголошення евакуації.

Екстрена валіза є містким рюкзаком або сумкою, куди можна покласти необхідний мінімум одягу, предмети гігієни, ліки, документи та продукти. Що покласти у тривожний рюкзак:

§ паспорт та копії необхідних документів;

§ гроші (банківські картки та готівка, розподіліть банкноти по різних місцях);

§ паперова версія Covid-сертифікату;

§ ключі від помешкання та машини;

§ карта місцевості, а також інформація про спосіб зв'язку та обумовлене місце зустрічі вашої родини;

§ зарядні пристрої для мобільних телефонів та павербанки (портативні зарядні пристрої);

§ невеликий радіоприймач;

§ ліхтарик, сірники, запальничка, свічки;

§ запасний кнопковий телефон; комплект рацій;

§ компас, електронний годинник (бажано водостійкий);

§ запасні батареї;

§ багатофункціональний інструмент (мультитул), у якому є лезо ножа, шило, викрутка, ножиці тощо;

§ гострі ніж, сокира;

§ сигнальні засоби: свисток, фаєр;

§ пакети для сміття;

§ рулон широкого скотчу;

§ блокнот, ручка, олівець чи маркер;

§ пігулки для очищення води;

§ нитки, голки;

§ шнур синтетичний завтовшки 4-5 мм, близько 20 м завдовжки;

§ аптечка;

§ теплий одяг;

§ спідня білизна та шкарпетки;

§ надійне зручне взуття, бажано водостійке;

§ намет, каремат, спальник (якщо дозволяє місце);

§ предмети гігієни;

§ посуд (коза, фляга, ложка, кухоль);

§ два літри питної води на одну людину (така кількість повинна покрити вашу мінімальну потребу на два дні, і при цьому не зроблять вашу тривожну валізу надто важкою);

§ продукти харчування на два дні;

§ відсканований архів фотографій та документів.

БУДЬ ЛАСКА РЕАГУЙТЕ НА СИГНАЛ ОПОВІЩЕННЯ!!!

/Files/images/605c8675933c3084714849.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 145

Коментарi